BUDOWANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI...

„Poczucie własnej wartości (…) to zaufanie do własnej umiejętności myślenia i radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami życie. Wiara w nasze prawo do szczęścia, poczucia, że jest się wartościowym człowiekiem, zasługującym na miłość, uprawnionym do spełniania własnych potrzeb i realizacji pragnień oraz czerpania satysfakcji z efektów własnych starań”.

[N.Branden]

 

Wiele czynników wpływa na budowanie się poczucia własnej wartości. Oprócz predyspozycji genetycznych, znaczącą rolę ma wychowanie. Badania pokazują, że największym źródłem poczucia własnej wartości są rodzice, którzy podczas codziennych kontaktów z dzieckiem modelują jego poczucie własnej wartości.

JAK UMYĆ MALUCHOWI ZĄBKI? NA POCZĄTKU MYJEMY ZĄBKI TYLKO SZCZOTECZKĄ I PRZEGOTOWANĄ WODĄ. W SKLEPACH JEST DUŻY WYBÓR SZCZOTECZEK W RÓŻNYCH KSZTAŁTACH NP. KUBUSIA PUCHATKA,SAMOLOTU,MYSZKI MIKI,ITP.NAJWAŻNIEJSZE NA CO MUSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ TO ,ABY SZCZOTECZKA MIAŁA MAŁĄ GŁÓWKĘ ,MIĘKKIE WŁOSIE I DOBRZE WYPROFILOWANY UCHWYT. NAJLEPIEJ ,GDY DZIECKO SAMO W SKLEPIE WYBIERZE SZCZOTECZKĘ ( Z ULUBIONĄ POSTACIĄ Z BAJKI ).